Nowości sezonu 2018

Scott Test Tour – sezon rowerowy 2018 w teorii i praktyce! W Kielcach do oglądania, w Krakowie do jeżdżenia, a już niedługo także do kupienia. Kolekcja SCOTT 2018 zbliża się co raz większymi krokami!

Dwie… Tylko, jedynie, zaledwie dwie skromne, ale bardzo wyróżniające się nowości dołączają do portfolio Scotta na sezon 2018. Oczywiście cała kolekcja została mniej lub bardziej odświeżona, zwłaszcza w segmencie szosowym gdzie nie tylko Foil, ale i Addict przeszedł zauważalną przemianę. Światła reflektorów skupiły się jednak przede wszystkim na wywołanym już do tablicy Foilu oraz całkowitej nowości, czyli długo wyczekiwanym Geniusie.

Scott Genius 2018 – Każda trasa, w każdej chwili.

Rower dla tych, którzy chcą cieszyć się pełnią szczęścia jazdy w górach.

Zupełnie nowa propozycja w ofercie szwajcarskiego producenta, która spędza sen z powiek nawet tych, którzy uważali, że jeździli już na wszystkim :).

Absolutnie wszechstronny rower dostosowany niemal do każdego scenariusza jazdy, a pełna kompatybilność z kołami 27,5 i 29” to oczywiście nie jedyna z jego zalet. Rower zbudowany został w oparciu o doświadczenia konstruktorskie wykorzystane częściowo w modelu Spark 2017, ale przeszedł wiele zmian. Podstawową jest nowa, lepsza amortyzacja. „Inteligentne” zawieszenie pracujące w trzech trybach. Większy skok przedniego i tylnego amortyzatora dają zdecydowanie większe możliwości. I mimo że jest to maszyna przeznaczona do trailu i ekstremalnego zjeżdżania dedykowana jest także, a może przede wszystkim tym, którzy na górę chcą także wyjechać. Stało się to możliwe nie tylko dzięki odchudzeniu ramy, ale także zastosowaniu innowacyjnej geometrii oraz przesunięcia środka ciężkości bliżej kierownicy. Sam kokpit także przeszedł kilka znaczących modernizacji. NEW Syncros Hixon IC została zespolona z mostkiem, dzięki czemu nie tylko jest jeszcze bardziej wytrzymała, ale i ergonomiczna.

Scott Foli Disc 2018 – Szybciej przez dłuższy czas.

Rower dla tych, którzy chcą więcej. Bez ryzyka i ograniczeń.

Brazo de Hierro © 2017 scott foil disc 2018

Brazo de Hierro © 2017 scott foil disc 2018

Na pierwszy rzut oka Foil Disc nie różni się znacząco od swoich poprzedników z lat 2016 i 2017 oraz wersji 2018 wyposażonej w klasyczne hamulce szczękowe. Detalem stawiącym o innowacyjności Foila Disc są jego tytularne hamulce tarczowe. Szybciej przez dłuższy czas – tym hasłem Scott reklamuje swoja nową aerodynamiczną maszynę. Podczas Scott Test Tour każdy mógł spróbować swoich sił dosiadając wspominany wcześniej model 2017 z klasycznymi hamulcami. Foil Disc, w stosunku do testowanych maszyn, wymagał przeprojektowania ramy w celu możliwości montażu tarczówek. Mimo zmiany konstrukcji przedniego i tylnego widelca rower nie stracił na swojej aerodynamice. Co równie ważne, niemal całkowicie unikając wzrostu wagi Foila, diametralnie podniesiono funkcjonalność jego hamulców.

rower scott foil disc 2018

Zastosowanie tarczówek, a więc hamulców przede wszystkim mocniejszych pozwala na późniejsze naciśnięcie klamek hamulca. Prowadzone testy i badania udowodniły, że dzięki takiemu rozwiązaniu ogólna prędkość w dłużej trasie może być nawet do 5% większa. Korzyści z tego płynących nie trzeba wyjaśniać żadnemu kolarzowi 😉

Scott Test Tour Kraków 2018

Można było pooglądać, podotykać, porobić zdjęcia, popytać i przede wszystkim pojeździć. Fajna inicjatywa, która jasne, że przede wszystkim ma na celu podbicie statystyk sprzedażowych szwajcarskiego producenta, ale daje też każdemu możliwość sprawdzenia często kosmicznie drogiego sprzętu.

Scott Test Tour Kraków – sezon rowerowy 2018 w teorii i praktyce

Scott Test Tour Kraków – sezon rowerowy 2018 w teorii i praktyce! fot. Wojciech Jarosz

Targi Kilce Bike Expo 2017 jednoznacznie wskazują, że sezon 2018 dla niemal wszystkich producentów upłynie pod znakiem cx-a, gravela i e-bika. O ile te ostatnie nie zdążyły dotrzeć z fabryki producenta na krakowskie Scott Test Tour i w konsekwencji nie wiadomo jakie zainteresowanie by wywołały, to wbrew pozorom nie Addict w wersji CX cieszył się największą popularnością. Dwie wyżej opisane maszyny, a więc Genius i Foil były zdecydowanie najbardziej rozchwytywane. Może dlatego, że wydają się najbardziej „egzotyczne”, przez co mniej osiągalne, a może mimo ciągłych romansów z innymi odmianami kolarstwa, niezmiennie szosa i trial najbardziej pasjonują amatorów?

Scott Test Tour – sezon rowerowy 2018 w teorii i praktyce!

Scott Test Tour – sezon rowerowy 2018 w teorii i praktyce! fot. Wojciech Jarosz

Reszta rodziny Scotta oczywiście także została należycie doceniona. Sprak 930 i 710, Scale 930 i 720 oraz Addict CX dały miłośnikom jazdy po ucywilizowanych bezdrożach Lasu Wolskiego bardzo dużo radości. W tym miejscu nie można napisać nic innego jak to, że kto nie był niech żałuje. Nie często przecież trafia się możliwość niezobowiązującego wypożyczenia tej klasy roweru na godzinną przejażdżkę, z której każdy wyniósł nowe doświadczenia, przeżycia i mnóstwo pozytywnych emocji. Zdecydowanie jednak dominującym uczuciem, widocznym na twarzach chyba wszystkich uczestników krakowskiego Scott Test Tour było rozczarowanie, „że to już”, kiedy po powrocie na parking restauracji „27 Porcji” trzeba było zejść z roweru 🙂

Kolejne testy już na wiosnę. Informacje o dokładnym terminie oraz lista dostępnych rowerów na bieżąco będą pojawiać się  ->TUTAJ <-. Tym czasem pachnąca nowością, jeszcze zupełnie ciepła kolekcja 2018 już do zobaczenie w sklepach WindSport!

Wiesz już, który model wybierzesz?

Scott Spark RC 900 World Cup

Pin It on Pinterest

Share This